20.02. Onneksi olkoon: Heli, Helinä, Heljä, Hely | Palaute | På svenska | In English

Koko Helsinki

Tule kehittämään uutta Tilannehuonetta!

30.01.2020, 12:42 /  päivitetty 11.02.2020, 10:37
Seurakuntien Tilannehuone on yhteisen tiedon kehittämisen, jakamisen ja puntaroinnin paikka.

”Kehitämme Tilannehuonetta yhdessä helsinkiläisten kanssa, se rakentuu vähitellen”, sanoo Tilannehuoneesta vastaava projektipäällikkö Eeva Salonen.

Sinulla on mahdollista päästä vaikuttamaan yhteiseen kehittämiseen

  • keskiviikkona 25.3. klo 16–18 Engel, Kolmas linja 22 B
  • keskiviikkona 13.5. klo 16–18 Engel

Paikalle voit tulla, vaikka et olisi ollut mukana aiemmin.

”Parhaimman käsityksen Tilannehuone-työskentelystä saa, kun tulee itse paikalle. Jokainen paikalla olija on juuri oikea ihminen osallistumaan”, Salonen rohkaisee.

Tilannehuone on osa Helsingin seurakuntien Rohkeasti yhdessä -strategiaprosessia. Tilannehuone on uusi tapa tehdä työtä, mutta myös konkreettinen kevään 2020 aikana toteutettava työtila Seurakuntien talon toisessa kerroksessa Kolmannella linjalla.

Ensimmäinen kaikille Helsingin seurakuntayhtymän työntekijöille avoin Tilannehuone-työpaja oli helmikuussa 2019. Kevään ja syksyn aikana seurakuntien työntekijät ovat kehittäneet yhdessä ja nyt kutsumme seurakuntalaisia mukaan työskentelyyn.

Haluatko kuulla lisää? Laita viestiä: tilannehuone.helsinki@evl.fi

Tilannehuone-kehittämistä vie eteenpäin Seurakuntapalvelun tiimi

Eeva Salonen, projektipäällikkö, tiimiesimies, eeva.salonen@evl.fi

Christina Elving-Andersen, svensk koordinator, christina.elving-andersen@evl.fi

Henri Järvinen nuorten aikuisten pappi, henri.jarvinen@evl.fi

Markus Kartano, verkkopappi markus.kartano@evl.fi

Laura Leipakka, tapahtumakoordinaattori, laura.leipakka@evl.fi

Peter Pahlman, palvelumuotoilija (50 % Malmin seurakunta), peter.pahlman@evl.fi

Nina Pakkanen Gospelia kaikille -hankkeen projektipäällikkö, nina.pakkanen@evl.fi