27.01. Grattis: Folke | Respons
Hela Helsingfors

Opiskelija, olemme sinua varten - oppilaitospappien yhteystietoja

Gemensamt församlingsarbete

10.01.2023, 19:31

Opiskelija, olemme sinua varten! Ota rohkeasti yhteyttä.

Du som studerar, vi finns för dig! Ta kontakt!

Student, University Chaplains are here for you!

Helsingin oppilaitospapit/ Helsingfors studentpräster/University chaplains in Helsinki

Arcada Yrkeshögskolan ja Hanken Svenska Handelhögskolan
Sonja Jakobsson, 050 380 0662, sonja.jakobsson@evl.fi, IG: studentprasten

Haaga-Helia ammattikorkeakoulu
Pasilan kampus: Kaisa Iso-Herttua, 050 597 4876, kaisa.iso-herttua@haaga-helia.fi
Haagan ja Malmin kampukset ma & ti: Marjut Mulari, 050 468 5086, marjut.mulari@evl.fi, IG:@pastorimaikki

Helsingin yliopisto / Helsingfors Universitet
Leena Huovinen, 050 301 9613, leena.huovinen@evl.fi
Sonja Jakobsson, 050 380 0662, sonja.jakobsson@evl.fi, IG: studentprasten
Laura Late Mäntylä, 050 591 9874, laura.mantyla@evl.fi, IG: lauralatemantyla, facebook.com/lauramantyla

Metropolia Ammattikorkeakoulu
Arabian ja Myllypuron kampukset: Matleena Ikola, 050 3252135, matleena.ikola@evl.fi,

Stadin ammatti- ja aikuisopisto
Sanna Uusitalo, 050 596 5417, sanna.uusitalo@evl.fi, IG: stadinamispappi

Taideyliopisto
Lisa Enckell, 050 533 1562, lisa.enckell@evl.fi, IG: UniArts_pappi_Lisa

Löydät meidät myös, Du hittar oss också, You’ll find us: kirkkojakampus.fi

IG, Jodel ja Facebook @kirkkojakampus