06.12. Onneksi olkoon: Niko, Niilo, Niklas, Niki, Niila, Nikolas, Nikolai | Palaute
Munkkiniemen seurakunta

Seurakuntavaalien ennakkoäänestyspaikat Helsingissä 8.–12.11.2022

14.10.2022, 09:08 /  päivitetty 09.11.2022, 12:51
Seurakuntavaaleissa voit äänestää ennakkoon missä tahansa ennakkoäänestyspaikassa Helsingissä tai ympäri Suomen.
Vihreällä taustalla seuraavat tekstit:

Seurakuntavaaleissa voit äänestää ennakkoon missä tahansa ennakkoäänestyspaikassa Helsingissä tai ympäri Suomen. Varsinaisena vaalipäivänä äänestäminen tapahtuu ainoastaan oman seurakunnan äänestyspaikassa. Etsi sopivaa ehdokasta vaalikoneesta.

Tässä listattuna kaikki Helsingissä olevat ennakkoäänestyspaikat ajalle 8.–12.11.2022

Haagan ennakkoäänestyspaikat

Huopalahden kirkon seurakuntasali

Vespertie 12

ti 8.11. klo. 09.00 – 18.00

ke 9.11. klo. 09.00 – 18.00

to 10.11. klo. 09.00 – 18.00

pe 11.11. klo. 09.00 – 20.00

la 12.11. klo. 09.00 – 18.00


Pohjois-Haagan kirjasto

Kaupintie 4

ti 8.11. klo. 10.00 – 14.00

ke 9.11. klo. 15.00 – 19.00


Haaga-Helian Haagan kampus

Pajuniityntie 11

ke 9.11. klo. 10.00 – 14.00


Pohjois-Haagan K-Supermarket

Eliel Saarisen tie 5

to 10.11. klo. 14.00 – 18.00

pe 11.11. klo. 14.00 – 18.00

la 12.11. klo. 10.00 – 15.00


Hopeantie palvelutalon piha

Toivo-auto, Hopeatie 14

ti 8.11. klo. 15.00 – 16.00


Helander-kodin piha

Toivo-auto, Mäkipellontie 22 C

to 10.11. klo. 09.00 – 10.00


Thalianaukio

Toivo-auto, Aino Acktén tie 8

to 10.11. klo. 11.00 – 13.00


Riistavuoren palvelukeskuksen piha

Toivo-auto, Isonnevantie 28

to 10.11. klo. 14.00 – 15.00


Äänestys varsinaisena vaalipäivänä vain Haagan seurakuntalaisille:

Huopalahden kirkko

Seurakuntasali, Vespertie 12

su 20.11. klo. 11.00 – 20.00


Herttoniemen ennakkoäänestyspaikat

Seurakuntatoimisto Laituri

Hitsaajankatu 4 A

ti 8.11. klo. 9.00 – 18.00

ke 9.11. klo. 09.00 – 18.00

to 10.11. klo. 09.00 – 18.00

pe 11.11. klo. 09.00 – 18.00

la 12.11. klo. 09.00 – 18.00


Kauppakeskus Hertsi

Linnanrakentajantie 2

ti 8.11. klo. 12.00 – 19.00

ke 9.11. klo. 12.00 – 19.00

to 10.11. klo. 12.00 – 19.00

pe 11.11. klo. 12.00 – 19.00

la 12.11. klo. 11.00 – 18.00


Kulosaaren kirkon seurakuntasali

Werner Wirénin tie 6

pe 11.11. klo. 15.00 – 20.00

la 12.11. klo. 10.00 – 15.00


Myllypuron kirkko

Neulapadontie 12

ti 8.11. klo. 09.00 – 20.00


Äänestys varsinaisena vaalipäivänä vain Herttoniemen seurakuntalaisille:

Myllypuron kirkko

Neulapadontie 12

su 20.11. klo. 11.00 – 20.00


Kallion ennakkoäänestyspaikat

Kallion kirkko

Kirkkoherranvirasto, Itäinen papinkatu 2

ti 8.11. klo. 09.00 – 18.00

ke 9.11. klo. 09.00 – 18.00

to 10.11. klo. 09.00 – 18.00

pe 11.11. klo. 09.00 – 18.00

la 12.11. klo. 09.00 – 18.00


Alppilan kirkko

Kotkankatu 2

ti 8.11. klo. 09.00 – 15.00

ke 9.11. klo. 09.00 – 18.00

pe 11.11. klo. 09.00 – 15.00


Kauppakeskus Redi, Silta

Kauppakeskus Redin Silta-toimitila, Hermannin rantatie 5

ti 8.11. klo. 12.00 – 19.00

ke 9.11. klo. 12.00 – 19.00

to 10.11. klo. 12.00 – 19.00

pe 11.11. klo. 12.00 – 19.00

la 12.11. klo. 11.00 – 18.00


Kallion lukio

Porthaninkatu 15

ti 8.11. klo. 11.00 – 13.00


S-market Ympyrätalo

Siltasaarenkatu 18-20

ke 9.11. klo. 09.00 – 13.00


Kinaporin palvelukeskus

Kinaporinkatu 7-9

ke 9.11. klo. 10.00 – 14.00


Stadin ammattiopisto, Merihaan toimipiste

Haapaniemenkatu 7-9

ke 9.11. klo. 15.00 – 19.00

to 10.11. klo. 09.00 – 13.00


S-market Vallila

Aleksis Kiven katu 11

ke 9.11. klo. 16.00 – 20.00


Diakoniaopisto, Alppikadun kampus

Alppikatu 2 A

to 10.11. klo. 10.00 – 14.00


Alppilan lukio

Viipurinkatu 21

to 10.11. klo. 11.00 – 13.00


Ebeneser-talo

Helsinginkatu 3-5

to 10.11. klo. 15.00 – 18.00


S-market Hakaniemi

Siltasaarenkatu 6

to 10.11. klo. 16.00 – 20.00


Helsingin kuvataidelukio

Torkkelinkatu 6

pe 11.11. klo. 11.00 – 13.00


Äänestys varsinaisena vaalipäivänä vain Kallion seurakuntalaisille:

Kallion kirkko

Itäinen papinkatu 2

su 20.11. klo. 11.00 – 20.00


Kannelmäen ennakkoäänestypaikat

Kannelmäen seurakunnan kirkkoherranvirasto

Klaneettitie 6–8 A, 4. krs

ti 8.11. klo. 09.00 – 18.00

ke 9.11. klo. 09.00 – 18.00

to 10.11. klo. 09.00 – 18.00

pe 11.11. klo. 09.00 – 18.00

la 12.11. klo. 09.00 – 18.00


Malminkartanon kappeli

Vellikellonpolku 8

to 10.11. klo. 16.00 – 20.00


Vaalidösä Honkasuon alueella

Honkasuon keskusaukio

la 12.11. klo. 10.00 – 12.00


Vaalidösä Kuninkaantammen alueella

Taidemaalarinkatu 6

la 12.11. klo. 13.00 – 15.00


Kauppakeskus Kaari

Kantelettarentie 1, 2. krs

ti 8.11. klo. 12.00 – 19.00

ke 9.11. klo. 12.00 – 19.00

to 10.11. klo. 12.00 – 19.00

pe 11.11. klo. 12.00 – 19.00

la 12.11. klo. 11.00 – 18.00


Äänestys varsinaisena vaalipäivänä vain Kannelmäen seurakuntalaisille:

Kannelmäen kirkko

Vanhaistentie 6

su 20.11. klo. 11.00 – 20.00


Lauttasaaren ennakkoäänestyspaikat

Lauttasaaren kirkon kirkkokahvila

Myllykallionrinne 1 B

ti 8.11. klo. 09.00 – 18.00

ke 9.11. klo. 09.00 – 18.00

to 10.11. klo. 09.00 – 18.00

pe 11.11. klo. 09.00 – 18.00

la 12.11. klo. 09.00 – 18.00


Lauttasaaren kirjasto

Pajalahdentie 10a

ti 8.11. klo. 15.00 – 20.00


Lauttasaaren yhteiskoulu

Isokaari 19

ke 9.11. klo. 11.00 – 15.00


Suomen moottoriveneklubi SMK

Meripuistotie 1 a

to 10.11. klo. 13.00 – 16.00


Kauppakeskus Lauttis

Lauttasaarentie 28

pe 11.11. klo. 15.00 – 20.00

la 12.11. klo. 10.00 – 18.00


Heikkaantori

Itälahdenkatu 27

pe 11.11. klo. 15.00 – 20.00

la 12.11. klo. 10.00 – 18.00


Lauttasaaren liikuntapuisto

Lahnalahdentie 4

la 12.11. klo. 12.00 – 16.00


Äänestys varsinaisena vaalipäivänä vain Lauttasaaren seurakuntalaisille:

Lauttasaaren kirkko

Myllykallionrinne 1

su 20.11. klo. 11.00 – 20.00


Malmin ennakkoäänestyspaikat

Kirkkoherranvirasto

Kunnantie 1

ti 8.11. klo. 9.00 – 19.00

ke 9.11. klo. 09.00 – 20.00

to 10.11. klo. 09.00 – 19.00

pe 11.11. klo. 09.00 – 19.00

la 12.11. klo. 09.00 – 18.00


Malmintorin kauppakeskus

Malmin kauppatie 18, 2. krs (Prisman vieressä)

ti 8.11. klo. 12.00 – 19.00

ke 9.11. klo. 12.00 – 19.00

to 10.11. klo. 12.00 – 19.00

pe 11.11. klo. 12.00 – 19.00

la 12.11. klo. 11.00 – 18.00


Viikin Prisma

Viikintori 3

ti 8.11. klo. 15.00 – 19.00

ke 9.11. klo. 15.00 – 19.00

to 10.11. klo. 15.00 – 19.00

pe 11.11. klo. 15.00 – 19.00

la 12.11. klo. 11.00 – 15.00


Helsingin Medialukio

Moisionpolku 3

ti 8.11. klo. 11.00 – 13.00

ke 9.11. klo. 11.00 – 13.00


Viikin normaalikoulu

Kevätkatu 2

ke 9.11. klo. 11.00 – 13.15

to 10.11. klo. 11.00 – 13.15


Perho Liiketalousopisto

Vanha Helsingintie 13

ke 9.11. klo. 10.30 – 14.30


Pihlajamäen kirkko

Liusketie 1

ke 9.11. klo. 16.00 – 20.00


Puistolan kirkko

Tenavatie 4

ke 9.11. klo. 16.00 – 20.00


Siltamäen seurakuntakoti

Jousimiehentie 5

ke 9.11. klo. 16.00 – 20.00


Tapanilan kirkko

Veljestentie 6

ke 9.11. klo. 16.00 – 20.00


Tapulin seurakuntakoti

Maatullinkuja 4

ke 9.11. klo. 16.00 – 20.00


Viikin kirkko

Agronominkatu 5

ke 9.11. klo. 16.00 – 20.00


Helsingin Uusi yhteiskoulu

Lucina Hagmanin kuja 4

to 10.11. klo. 10.35 – 10.55

to 10.11. klo. 12.35 – 12.55

pe 11.11. klo. 10.35 – 10.55

pe 11.11. klo. 12.35 – 12.55


Viikin infokeskus Korona

Viikinkaari 11

to 10.11. klo. 10.00 – 18.00


Syystien seniorikeskus

Takaniitynkuja 3

pe 11.11. klo. 11.00 – 15.00


Jakomäen kirjasto

Jakomäenpolku 3

pe 11.11. klo. 13.00 – 16.00


Äänestys varsinaisena vaalipäivänä vain Malmin seurakuntalaisille:

Malmin kirkko

Kunnantie 1

su 20.11. klo. 11.00 – 20.00


Helsingin Mikaelin ennakkoäänestyspaikat

Mikaelinkirkko

Emännänpolku 1

ti 8.11. klo. 09.00 – 18.00

ke 9.11. klo. 09.00 – 18.00

to 10.11. klo. 09.00 – 18.00

pe 11.11. klo. 09.00 – 18.00

la 12.11. klo. 09.00 – 18.00


Vartiokylän kirkko

Kiviportintie 5

ti 8.11. klo. 09.00 – 18.00

ke 9.11. klo. 09.00 – 18.00

to 10.11. klo. 09.00 – 18.00

pe 11.11. klo. 09.00 – 18.00

la 12.11. klo. 09.00 – 18.00


Helsingin yhteislyseon lukio

Rintinpolku 2

ti 8.11. klo. 11.00 – 14.00


K-Supermarket Masi

Pallaksentie 2

ti 8.11. klo. 09.00 – 12.00

ke 9.11. klo. 15.00 – 18.00


Puotilan kappeli

Puotilantie 5

ti 8.11. klo. 13.00 – 16.00

to 10.11. klo. 15.00 – 18.00


Kontulan seniorikeskus

Kontukuja 5

ke 9.11. klo. 09.00 – 15.00


Östersundomin K-kaupan piha

Kraputie 2

to 10.11. klo. 15.00 – 18.00


K-Supermarket Kontumarket

Keinulaudankuja 4

pe 11.11. klo. 12.00 – 18.00

la 12.11. klo. 09.00 – 15.00


Äänestys varsinaisena vaalipäivänä vain Mikaelin seurakuntalaisille:

Mikaelinkirkko

Emännänpolku 1

su 20.11. klo. 11.00 – 20.00


Äänestys varsinaisena vaalipäivänä vain Vartiokylän seurakuntalaisille

Vartiokylän kirkko

Kiviportintie 5

su 20.11. klo. 11– 20.00


Munkkiniemen ennakkoäänestyspaikat

Munkkivuori

Kirkkoherranvirasto, Raumantie 3

ti 8.11. klo. 09.00 – 18.00

ke 9.11. klo. 09.00 – 20.00

to 10.11. klo. 09.00 – 18.00

pe 11.11. klo. 09.00 – 18.00

la 12.11. klo. 09.00 – 18.00


Munkkiniemen kirkko

Tiilipolku 6

pe 11.11. klo. 15.00 – 18.00


Munkkiniemen yhteiskoulu

Laajalahdentie 21

to 10.11. klo. 11.00 – 13.00


Munkkiniemen palvelukeskus

Laajalahdentie 30

pe 11.11. klo. 11.00 – 14.00


Äänestys varsinaisena vaalipäivänä vain Munkkiniemen seurakuntalaisille:

Munkkivuoren seurakuntatalo

Raumantie 3

su 20.11. klo. 11.00 – 20.00


Oulunkylän ennakkoäänestyspaikat

Oulunkylän kirkko

Teinintie 10

ti 8.11. klo. 09.00 – 18.00

ke 9.11. klo. 09.00 – 18.00

to 10.11. klo. 09.00 – 18.00

pe 11.11. klo. 09.00 – 18.00

la 12.11. klo. 09.00 – 18.00


Kustaankartano

Kustaankartanon monipuolisen palvelukeskuksen K-talon ravintolan aula, Oltermannintie 32

ke 9.11. klo. 10.30 – 13.00


Oulunkylän yhteiskoulu

Siltavoudintie 24

ti 8.11. klo. 10.00 – 12.00


Stadin ammattiopisto

Kullervonkatu 11

ti 8.11. klo. 13.00 – 15.00


Helsingin luonnontiedelukio

Mäkelänkatu 84

ke 9.11. klo. 10.00 – 12.00


Käpylän kirkko

Päätyaula, Metsolantie 14

ke 9.11. klo. 16.00 – 18.00

la 12.11. klo. 10.00 – 14.00


S-market Maunula

Metsäpurontie 2

ke 9.11. klo. 16.00 – 20.00


Oulunkylän kuntoutuskeskus

Käskynhaltijantie 5

to 10.11. klo. 12.00 – 14.00


Äänestys varsinaisena vaalipäivänä vain Oulunkylän seurakuntalaisille:

Oulunkylän kirkko

Teinintie 10

su 20.11. klo. 11.00 – 20.00


Paavalin ennakkoäänestyspaikat

Haaga-Helia ammattikorkeakoulu, Pasilan kampus

Ratapihantie 13

ti 8.11. klo. 10.00 – 16.00


Kauppakeskus Redi, Silta

Kauppakeskus Redin Silta-toimitila, Hermannin rantatie 5

ti 8.11. klo. 12.00 – 19.00

ke 9.11. klo. 12.00 – 19.00

to 10.11. klo. 12.00 – 19.00

pe 11.11. klo. 12.00 – 19.00

la 12.11. klo. 11.00 – 18.00


Diakonia-ammattikorkeakoulu

Kyläsaarenkuja 2

ke 9.11. klo. 11.00 – 13.00

to 10.11. klo. 11.00 – 13.00


Hermannin diakoniatalon varustamo

Hämeentie 73

ke 9.11. klo. 15.00 – 18.00


Vallilan kirjasto

Päijänteentie 5

to 10.11. klo. 15.00 – 19.00


Helsingin vankila

Ei avointa äänestystä, Ristikkokatu 8

pe 11.11. klo. 11.00 – 13.00


Kauppakeskus Arabia

Hämeentie 111

pe 11.11. klo. 14.00 – 18.00

la 12.11. klo. 10.00 – 14.00


Paavalin seurakunnan kirkkoherranvirasto

Sammatintie 5

ti 8.11. klo. 09.00 – 18.00

ke 9.11. klo. 09.00 – 18.00

to 10.11. klo. 09.00 – 18.00

pe 11.11. klo. 09.00 – 18.00

la 12.11. klo. 09.00 – 18.00


Äänestys varsinaisena vaalipäivänä vain Paavalin seurakuntalaisille:

Paavalinkirkko

Sammatintie 5

su 20.11. klo. 11.00 – 20.00


Pakilan ennakkoäänestyspaikat

Hyvän Paimenen kirkko

Palosuontie 1

ti 8.11. klo. 09.00 – 18.00

ke 9.11. klo. 09.00 – 18.00

to 10.11. klo. 09.00 – 18.00

pe 11.11. klo. 09.00 – 18.00

la 12.11. klo. 09.00 – 18.00


Etupellon leikkipuiston tila

Etupellontie 8

ti 8.11. klo. 17.00 – 20.00


S-market Pakila

Pakilantie 61

ke 9.11. klo. 16.00 – 20.00


Paloheinän kirjasto

Paloheinäntie 22

to 10.11. klo. 14.00 – 20.00


K-Supermarket Torpparinmäki

Haastemiehentie 1

pe 11.11. klo. 16.00 – 20.00


Pakettiauto

Pakettiauton pysäkki, Ylä-Fallin tie 13

la 12.11. klo. 10.00 – 10.30


Pakettiauto

Pakettiauton pysäkki, Lukupolku 2

la 12.11. klo. 11.00 – 11.30


Pakettiauto

Pakettiauton pysäkki parkkipaikalla, Repovuorentie 12

la 12.11. klo. 12.00 – 12.30


Pakettiauto

Osuuskunnantien ja Rapparintien risteys, Osuuskunnantie 127

la 12.11. klo. 13.00 – 13.30


Äänestys varsinaisena vaalipäivänä vain Pakilan seurakuntalaisille:

Hyvän Paimenen kirkko

Palosuontie 1

su 20.11. klo. 11.00 – 20.00


Pitäjänmäen ennakkoäänestyspaikat

Pitäjänmäen kirkko

Turkismiehenkuja 4

ti 8.11. klo. 09.00 – 18.00

ke 9.11. klo. 09.00 – 18.00

to 10.11. klo. 09.00 – 18.00

pe 11.11. klo. 09.00 – 18.00

la 12.11. klo. 09.00 – 18.00


Kotikallion palvelukeskus

Kyläkirkontie 6-10

ke 9.11. klo. 12.30 – 14.00


SKH Pajamäki PAJA

Pajamäentie 10

ti 8.11. klo. 12.30 – 14.00


Kauppakeskus Ristikko

Ajomiehentie 1

to 10.11. klo. 11.00 – 15.00


Äänestys varsinaisena vaalipäivänä vain Pitäjänmäen seurakuntalaisille:

Pitäjänmäen kirkko

Turkismiehenkuja 4

su 20.11. klo. 11.00 – 20.00


Roihuvuoren ennakkoäänestyspaikat

Laajasalon kirkko

Reposalmentie 13

ti 8.11. klo. 09.00 – 18.00

ke 9.11. klo. 09.00 – 20.00

to 10.11. klo. 09.00 – 18.00

pe 11.11. klo. 09.00 – 18.00

la 12.11. klo. 09.00 – 18.00


Roihuvuoren kirkko

Esteetön kulku Roihuvuoren kirkkoon Prinssintien kautta., Tulisuontie 2

ti 8.11. klo. 10.00 – 18.00

ke 9.11. klo. 10.00 – 20.00

to 10.11. klo. 10.00 – 18.00

pe 11.11. klo. 10.00 – 18.00

la 12.11. klo. 10.00 – 18.00


Tammisalon kirkko

Väylänrinne 1

ke 9.11. klo. 16.00 – 20.00


Äänestys varsinaisena vaalipäivänä vain Roihuvuoren seurakuntalaisille:

Roihuvuoren seurakunnan jäsenet, jotka asuvat Laajasalossa, Santahaminassa tai Vartiosaaressa:

Laajasalon kirkko

Reposalmentie 13

su 20.11. klo 11–20


Roihuvuoren seurakunnan jäsenet, jotka asuvat Roihuvuoressa, Tammisalossa, Marjaniemessä tai asuvat seurakunnan alueen ulkopuolella:

Roihuvuoren kirkko

Tulisuontie 2

su 20.11. klo 11–20


Tuomiokirkon ennakkoäänestyspaikat

Narinkkatori / Kampin kappeli

Narinkka

ti 8.11. klo. 12.00 – 19.00

ke 9.11. klo. 12.00 – 19.00

to 10.11. klo. 12.00 – 19.00

pe 11.11. klo. 12.00 – 19.00

la 12.11. klo. 11.00 – 18.00


Porthania

1. kerroksen aulatila, Yliopistonkatu 3

ti 8.11. klo. 10.00 – 16.00


Kirkkoherranvirasto

1. kerros. Bulevardi 16 B

ti 8.11. klo. 9.00 – 18.00

ke 9.11. klo. 09.00 – 18.00

to 10.11. klo. 09.00 – 18.00

pe 11.11. klo. 09.00 – 18.00

la 12.11. klo. 09.00 – 18.00


Mikael Agricolan kirkon krypta

Tehtaankatu 23

ke 9.11. klo. 12.00 – 19.00


Hyvän toivon kappeli

Länsisatamankatu 26

la 12.11. klo. 11.00 – 16.00


Helsingin tuomiokirkon krypta

Kirkkokatu 18

to 10.11. klo. 12.00 – 19.00


Äänestys varsinaisena vaalipäivänä vain Tuomiokirkon seurakuntalaisille:

Helsingin tuomiokirkko

Unioninkatu 29

su 20.11. klo. 11.00 – 20.00


Töölön ennakkoäänestyspaikat

Temppeliaukion kirkko

Lutherinkatu 3

ti 8.11. klo. 09.00 – 18.00

ke 9.11. klo. 09.00 – 18.00

to 10.11. klo. 09.00 – 18.00

pe 11.11. klo. 09.00 – 18.00

la 12.11. klo. 09.00 – 18.00


Kauppakeskus Tripla, Fokus

Fokus on Töölön seurakunnan monitoimitila kauppakeskus Mall of Triplan 5. kerroksessa., Pasilan Asema-aukio 1 A

ti 8.11. klo. 12.00 – 19.00

ke 9.11. klo. 12.00 – 19.00

to 10.11. klo. 12.00 – 19.00

pe 11.11. klo. 12.00 – 19.00

la 12.11. klo. 11.00 – 18.00


Meilahden kirkko

Pihlajatie 16

pe 11.11. klo. 14.00 – 18.00

la 12.11. klo. 14.00 – 18.00


Äänestys varsinaisena vaalipäivänä vain Töölön seurakuntalaisille:

Temppeliaukion kirkko

Lutherinkatu 3

su 20.11. klo. 11.00 – 20.00


Vuosaaren ennakkoäänestyspaikat

Kirkkoherranvirasto

Satamasaarentie 7

ti 8.11. klo. 09.00 – 18.00

ke 9.11. klo. 09.00 – 18.00

to 10.11. klo. 09.00 – 18.00

pe 11.11. klo. 09.00 – 18.00

la 12.11. klo. 09.00 – 18.00


Katukappeli, kauppakeskus Columbus

Vuotie 45

ti 8.11. klo. 09.00 – 18.00

ke 9.11. klo. 09.00 – 18.00

to 10.11. klo. 09.00 – 18.00

pe 11.11. klo. 12.00 – 20.00

la 12.11. klo. 09.00 – 18.00


Äänestys varsinaisena vaalipäivänä vain Vuosaaren seurakuntalaisille:

Vuosaaren kirkko

Satamasaarentie 7

su 20.11. klo. 11.00 – 20.00


Johanneksen ennakkoäänestyspaikat

Johannes församlings kansli

Korkeavuorenkatu 10

ti 8.11. klo. 09.00 – 18.00

ke 9.11. klo. 09.00 – 18.00

to 10.11. klo. 09.00 – 18.00

pe 11.11. klo. 09.00 – 18.00

la 12.11. klo. 09.00 – 18.00


Narinkens torg

Narinkens torg., Narinkka 1

ti 8.11. klo. 12.00 – 19.00

ke 9.11. klo. 12.00 – 19.00

to 10.11. klo. 12.00 – 19.00

pe 11.11. klo. 12.00 – 19.00

la 12.11. klo. 11.00 – 18.00


Redin Silta

Hermannin rantatie 5

ti 8.11. klo. 10.00 – 19.00


Köpcenter Tripla

Fredrikanterassi 1

ke 9.11. klo. 12.00 – 19.00


Folkhälsanhuset i Brunakärr

Mannerheimintie 97

to 10.11. klo. 13.00 – 15.00


S:t Jacobs kyrkas församlingssal

Myllykallionrinne 1

to 10.11. klo. 16.00 – 18.30


Köpcentret Arabia

Hämeentie 111

pe 11.11. klo. 14.00 – 18.00


Köpcentret Lauttis

Köpcentret Lauttis på Drumsö, Lauttasaarentie 28

la 12.11. klo. 10.00 – 18.00


Äänestys varsinaisena vaalipäivänä vain Johanneksen seurakuntalaisille:

Högbergssalen

Högbergsgatan 10, 2 vån.

su 20.11. klo. 11.00 – 20.00


Matteuksen ennakkoäänestyspaikat

Matteuskyrkan Östra centrum

Turunlinnantie 3

ti 8.11. klo. 09.00 – 18.00

ke 9.11. klo. 09.00 – 20.00

to 10.11. klo. 09.00 – 18.00

pe 11.11. klo. 09.00 – 20.00

la 12.11. klo. 09.00 – 18.00


Brändö gymnasium, Brändö

Ståhlbergintie 2

to 10.11. klo. 10.00 – 14.30


Äänestys varsinaisena vaalipäivänä vain Matteuksen seurakuntalaisille:

Itäkeskus

Turunlinnantie 3

su 20.11. klo. 11.00 – 20.00


Petruksen ennakkoäänestyspaikat

Petruskyrkan

Skogsbäcksvägen 15

tis 8.11 kl. 09.00 – 18.00

ons 9.11 kl. 09.00 – 18.00

tor 10.11 kl. 09.00 – 18.00

fre 11.11 kl. 09.00 – 18.00

lör 12.11 kl. 09.00 – 18.00


Munksnäs Kyrka

Tegelstigen 6

ti 8.11. klo. 18.00 – 20.00

Äänestys varsinaisena vaalipäivänä vain Petruksen seurakuntalaisille:

Petruskyrkan

Skogsbäcksvägen 15

su 20.11. klo. 11.00 – 20.00