17.10. Onneksi olkoon: Saana, Saini | Palaute
Koko Helsinki

Oppilaitospappien yhteystietoja

Yhteinen seurakuntatyö

01.09.2021, 16:08

Älä jää yksin!

Ota rohkeasti yhteyttä. Keskustelu auttaa. Soita ta kysy tapaamisaikaa @. Aikoja löytyy myös iltaisin.

Lisa Enckell

Taideyliopisto, Helsingfors Universitet (på svenska)

  • 050 533 1562
  • lisa.enckell@evl.fi
  • IG: studentprasten
  • Vastaanotto Taideyliopistolla ti ja to siellä minne sovitaan. Mottagning på Soc & com, Fabiansgatan 33, rum 1132 onsdagar kl 14-15

Leena Huovinen

Johtava oppilaitospappi

Helsingin yliopisto, keskustakampus ja Meilahti

  • 050 301 9613
  • leena.huovinen@evl.fi
  • Vastaanotto Vuorikatu 3, huone 233 ke klo 14-15

Kaisa Iso-Herttua

Haaga-Helia ammattikorkeakoulu

  • 050 597 4876 (myös WhatsApp)
  • kaisa.iso-herttua@evl.fi
  • kaisa.iso-herttua@haaga-helia.fi
  • Pasilan kampus, 2005d

Sonja Jakobsson

Hanken Svenska Handelhögskolan ja Arcada, Yrkeshögskolan

  • 050 380 0662
  • sonja.jakobsson@evl.fi
  • IG: studentprasten

Tiina Kaaresvirta

Metropolia ammattikorkeakoulu

  • 050 567 7394
  • tiina.kaaresvirta@evl.fi
  • IG: oppilaitospappi_tiina
  • Arabian ja Myllypuron kampukset

Laura Late Mäntylä

Helsingin yliopisto, Viikin ja Kumpulan kampukset

  • 050 591 9874
  • laura.mantyla@evl.fi
  • Facebook.com/lauramantyla
  • Vastaanotto Viikissä torstaisin klo 12-14 (infokeskus Korona, alin kerros, huone110c)

Sanna Uusitalo

Stadin ammatti- ja aikuisopisto

  • 050 596 5417
  • sanna.uusitalo@evl.fi
  • IG: stadinamispappi
kirkkojakampus.fi

IG, Jodel ja Facebook @kirkkojakampus