13.12. Onneksi olkoon: Seija | Palaute | På svenska | In English

Koko Helsinki

Oppilaitospappien yhteystietoja

Yhteinen seurakuntatyö

14.10.2019, 11:21
Ota rohkeasti yhteyttä! Voit tulla oppilaitospappien vastaanotolle ilman ajanvarausta tai varata ajan ihan milloin sinulle sopii!
Yhteinen seurakuntatyö, henkilöstöliite 2019

‍Leena Huovinen


  • Johtava oppilaitospappi
  • Helsingin yliopisto, keskustakampus
  • 050 301 9613 / leena.huovinen@evl.fi
  • Vastaanotto ke klo 14-15 Fabianinkatu 33, huone 1132

Kaisa Iso-Herttua

  • Haaga-Helia AMK
  • Pasilan kampus, 2005a
  • 050 597 4876 / kaisa.iso-herttua@evl.fi; kaisa.iso-herttua@haaga-helia.fi

Tiina Kaaresvirta

  • Metropolia ammattikorkeakoulu
  • 050 567 7394/ tiina.kaaresvirta@evl.fi
  • IG: tiina_kaaresvirta

Minna Kumpukallio

  • Taideyliopisto
  • 050 345 0646 / minna.kumpukallio@evl.fi

Andreas Lundgren (fd Andersson)

  • 050 380 0662 / 09 2340 2251
  • andreas.andersson@evl.fi
  • Instagram: studentprästen

På plats på campus

  • Hanken (Arkadiagatan 22, våning 4,5): tisdagar kl. 14-16
  • Helsingfors universitet, Soc&kom (Snellmansgatan 12): onsdagar kl. 14-16
  • Arcada (Jan-Magnus Janssons plats 1, studiepsykologens rum i C3): torsdagar kl. 13-14

Laura Mäntylä

  • Helsingin Yliopisto / Viikin ja Kumpulan kampukset
  • 050 591 9874 / laura.mantyla@evl.fi
  • facebook.com/lauramantyla
  • Vastaanotto to klo 12-14 Viikissä (infokeskus Korona, alin kerros, huone 110c).

Sanna Uusitalo

  • Stadin ammattiopisto
  • 050 596 5417 / sanna.uusitalo@evl.fi
  • IG: stadinamispappi