Etusivu > Yhteystiedot >

Kirkkoherrat

Kirkkoherrat

Kirkkoherra

  • Martti Häkkänen

    Martti Häkkänen

    Kirkkoherra, Mikaelin seurakunta

    09 2340 4810
    martti.hakkanen@evl.fi
    Helsingin Mikaelin seurakunta, PL 21 (Emännänpolku 1), 00941 Helsinki

  • Teemu Laajasalo

    Kirkkoherra, Kallion seurakunta

    09 2340 3610, 050 3665989
    Faksi 09 2340 3681
    etunimi.sukunimi@evl.fi
    Neljäs linja 18, 00530 Helsinki

  • Hannu Ronimus

    kirkkoherra, rovasti, Meilahden seurakunta

    Seurakuntaneuvoston pj, aikuistyö, yhteiskunnallinen työ, henkilöstö, talous
    09 2340 4723
    hannu.ronimus@evl.fi
    Jalavatie 6 b, 00270 Helsinki

  • Arto Antturi

    kirkkoherra, Pitäjänmäen seurakunta

    09 2340 5610, 050 340 9746
    arto.antturi(at)evl.fi
    Turkismiehenkuja 4, 00370 Helsinki

  • Heikki Arikka

    Kirkkoherra, Malmin seurakunta

    09 2340 4411
    heikki.arikka@evl.fi

  • Sakari Enrold

    kirkkoherra, Kannelmäen seurakunta

    09 2340 3810
    sakari.enrold@evl.fi
    Klaneettitie 6-8 A, 00420 HELSINKI

  • Stefan Forsén

    kyrkoherde, Matteus församling

    (09) 2340 7310 / 050-380 3945
    stefan.forsen@evl.fi
    Åbohusvägen 3, 00900 Helsingfors

  • Leo Glad

    kirkkoherra, Munkkiniemen seurakunta

    09 2340 5110
    leo.glad@evl.fi
    Raumantie 3, 00350 Helsinki

  • Marja Heltelä

    kirkkoherra, Haagan seurakunta

    09 2340 3210, 050 523 5846
    marja.heltela(ät)evl.fi
    Vespertie 12, 00320 Helsinki

  • Kari Kanala

    kirkkoherra, Paavalin seurakunta

    09 2340 5410, 050 433 9898
    kari.kanala@evl.fi
    Twitter: @PaavaliSrk FC: facebook.com/Paavalinseurakunta

  • Timo Pekka Kaskinen

    Kirkkoherra, Roihuvuoren seurakunta

    09 2340 5710
    pekka.kaskinen@evl.fi

  • Ulla Kosonen

    kirkkoherra, Oulunkylän seurakunta

    050 3804 097
    ulla.kosonen@evl.fi
    Teinintie 10, 00640 HELSINKI

  • Bengt Lassus

    kyrkoherde, Petrus församling

    09-2340 7110, 050-551 4807
    bengt.lassus@evl.fi

  • Jussi Mäkelä

    kirkkoherra, Vuosaaren seurakunta

    09 2340 6510
    jussi.makela@evl.fi

  • Auvo Naukkarinen

    Kirkkoherra, rovasti, Töölön seurakunta

    09 2340 6310
    auvo.naukkarinen@evl.fi
    Mechelininkatu 32 a B, 00260 Helsinki

  • Leo Norja

    kirkkoherra, Pakilan seurakunta

    09 2340 5510
    leo.norja@evl.fi

  • Jukka Pakarinen

    Kirkkoherra, Vartiokylän seurakunta

    Kirkkoherra
    (09) 2340 6410
    jukka.pakarinen@evl.fi

  • Matti Poutiainen

    kirkkoherra, tuomiorovasti, Tuomiokirkkoseurakunta

    09 2340 6110
    matti.poutiainen@evl.fi
    Bulevardi 16 B, 1. krs, PL 168, 00121 Helsinki

  • Markku Rautiainen

    Kirkkoherra, Herttoniemen seurakunta

    Herttoniemen seurakunta
    09 2340 4110 / 050 590 4397
    markku.rautiainen@evl.fi
    Hiihtomäentie 23

  • Juha Rintamäki

    kirkkoherra, Lauttasaaren seurakunta

    (09) 2340 4310
    Faksi (09) 2340 4301
    juha.rintamaki@evl.fi
    Myllykallionrinne 1 F, 00200 Helsinki