13.07. Onneksi olkoon: Joel, Ilari, Lari | Palaute
Koko Helsinki

Rakenna Joulupuu keräys -vielä ehdit mukaan!

Munkkiniemen seurakunta

03.12.2019, 15:13 /  päivitetty 03.12.2019, 15:08
Haluatko ilahduttaa vähävaraista Munkkiniemen seurakunnan alueella asuvaa lasta tai yksinäistä aikuista tai vanhusta? Seurakuntamme alueella asuu perheitä ja yksinäisiä ihmisiä, jotka esim. työttömyyden tai sairauden vuoksi sinnittelevät pienillä tuloilla. Tiedossamme on lapsia, jotka ilman ulkopuolisten tukea saattaisivat tänä jouluna jäädä ilman joululahjaa. Ja aikuisia, jotka jäisivät ilman jouluherkkuja

”Joulu saapuu jokaiselle, lapselle ja aikuiselle”

Rakenna Joulupuu -keräys alkoi 1.adventtisunnuntaina messussa.


Vielä on lahjatoiveita tarjolla, jos haluat osallistua hyvän mielen lahjalla!

Munkkiniemen seurakunnan diakoniatyö on kerännyt seurakunnan alueella asuvien vähävaraisten perheiden lasten ja aikuisten lahjatoiveita yhdessä sosiaalitoimen kanssa. Sinulla on mahdollisuus valita yksi tai useampi lahjatoive kirkkosaliin valmistetusta joululahjakuusesta tai kirkkoherranvirastosta puh. 09 2340 5100 tai Mia Salmiolta 09 2340 5128 tai mia.salmio@evl.fi.

Lahjatoiveiden enimmäisarvo on 50 €.

Toimitathan hankkimasi lahjan 13.12. mennessä kirkkoherranvirastoon Munkkivuoreen, Raumantie 3.

Tarkemmat tiedot löytyvät lahjatoivekorteista. Laitetaan hyvyys kiertämään!