Vuosaaren seurakunnan työntekijät

Vuosaaren seurakunta

  • Kirkkoherra

  • Jussi Mäkelä

    kirkkoherra, Vuosaaren seurakunta

    09 2340 6510
    jussi.makela@evl.fi

  • Papisto

  • Tiina Ahonen

    Meri-Rastilan aluepappi, lähetystyö, Vuosaaren seurakunta

    050 4671 238, 09 2340 6506
    tiina.ahonen@evl.fi

  • Marketta Antola

    vt. kappalainen, Kallahden alue, monikulttuurisuustyö, Katukappeli, Vuosaaren seurakunta

    050 4474 833, 09 2340 6519
    marketta.antola@evl.fi

  • Airi Heikkinen

    pappi, vapaaehtoistyö, Vuosaaren seurakunta

    09 2340 6516, 050 567 2205
    airi.heikkinen@evl.fi

  • Arto Huhdanmäki

    Keski-Vuosaaren aluepappi, diakoniatyö ja Katukappeli, Vuosaaren seurakunta

    050 363 1073, 09 2340 6523
    arto.huhdanmaki@evl.fi

  • Johanna Joronen

    pappi, Vuosaaren seurakunta

    09 2340 6526
    johanna.joronen@evl.fi

  • Samuel Paananen

    pappi, rippikoulutyö, Vuosaaren seurakunta

    09 2340 6528, 050 309 3783
    samuel.paananen@evl.fi

  • Hanna Piira

    pappi, virkavapaalla, Vuosaaren seurakunta

  • Pasi Riepponen

    pappi, Vuosaaren seurakunta

    050 532 7825, 09 2340 6527
    pasi.riepponen@evl.fi

  • Maija Saario

    pappi, Vuosaaren seurakunta

    050 4145 361
    maija.saario@evl.fi

  • Tommi Vanhanen

    kappalainen, virkavapaalla, Vuosaaren seurakunta

  • Kanttorit

  • Teija Tuukkanen

    kanttori, Vuosaaren seurakunta

    09 2340 6517, 050 532 6841
    teija.tuukkanen@evl.fi

  • Diakoniatyöntekijät

  • Tiina-Susanna Hirvonen

    diakoniatyöntekijä. Kallanden ja Aurinkolahden alueet, päihdetyö, Vuosaaren seurakunta

    09 2340 6545, 050 3011 206
    tiina-susanna.hirvonen@evl.fi
    Satamasaarentie 7, 00980 Helsinki

  • Kaarina Kauppila

    diakoniatyöntekijä, virkavapaalla, Vuosaaren seurakunta

  • Liisa Kiiskinen

    diakoniatyöntekijä, Pohjois-Vuosaaren alue, vanhustyö, Vuosaaren seurakunta

    09 2340 6541, 050 4994 627
    liisa.kiiskinen@evl.fi
    Satamasaarentie 7, 00980 Helsinki

  • Tarja Koivumäki

    diakoniatyöntekijä, Vuosaaren keskustan alue, perhe- ja mielenterveystyö, Vuosaaren seurakunta

    09 2340 6544, 050 5412 136
    tarja.koivumaki@evl.fi

  • Satu Luode

    diakoniatyöntekijä. Ikätarinoita -vanhustyön projekti , Vuosaaren seurakunta

    09 2340 6540
    satu.luode@evl.fi
    Satamasaarentie 7, 00980 Helsinki

  • Tuula Mäkinen

    johtava diakonianviranhaltija, Vuosaaren seurakunta

    09 2340 6547
    tuula.makinen@evl.fi

  • Pia Nordlund

    diakoniatyöntekijä, päihde- ja työllistämistyön projekti, Vuosaaren seurakunta

    09 2340 6542, 050 4994 617
    pia.nordlund@evl.fi
    Satamasaarentie 7, 00980 Helsinki

  • Ville Sakko

    diakonia-avustaja, Vuosaaren seurakunta

    09 2340 6551, 050 363 1052
    ville.sakko@evl.fi

  • Nuorisotyöntekijät

  • Taija Elste

    erityisnuorisotyönohjaaja, Vuosaaren seurakunta

    taija.elste@evl.fi
    Hard Gospel Cafe, Kahvikuja 3, 1. krs

  • Ilkka Kanerva

    Johtava nuorisotyönohjaaja, Vuosaaren seurakunta

    09 2340 6535, 050 532 7829
    Hard Gospel Cafe, Kahvikuja 3, 1. krs

  • Jukka "Juge" Karlsson

    nuorisotyönohjaaja, Vuosaaren seurakunta

    09 2340 6536, 040 5405 246
    jukka.karlsson@evl.fi

  • Jonna Peitso

    nuorisotyönohjaaja, Vuosaaren seurakunta

    050 438 6821, 09 2340 6538
    jonna.peitso@evl.fi
    Hard Gospel Cafe, Kahvikuja 3, 1. krs, www.hgc.fi

  • Heidi Ruuska

    nuorisotyönohjaaja, varhaisnuorisotyö, Vuosaaren seurakunta

    040 537 6924, 09 2340 6505
    heidi.ruuska@evl.fi
    Hard Gospel Cafe, Kahvikuja 3, 1. krs

  • Lapsityöntekijät

  • Anni Kormilainen

    koululaisten iltapäiväkerhonohjaaja ja lastenohjaaja, Vuosaaren seurakunta

    (09) 2340 6564
    anni.kormilainen@evl.fi

  • Nadja Lankinen

    koululaisten iltapäiväkerhonohjaaja, Vuosaaren seurakunta

    050 4011 978
    nadja.lankinen@evl.fi

  • Päivi Lindberg

    lastenohjaaja, Vuosaaren seurakunta

    09 2340 6576
    paivi.lindberg@evl.fi

  • Parkkinen Siina

    koululaisten iltapäiväkerhonohjaaja ja lastenohjaaja, Vuosaaren seurakunta

    050 4011 978
    siina.parkkinen@evl.fi

  • Salme Vesterinen

    lastenohjaaja, Vuosaaren seurakunta

    09 2340 6563
    salme.vesterinen@evl.fi

  • Anu Vilminko

    koululaisten iltapäiväkerhonohjaaja, vastaava ohjaaja, Vuosaaren seurakunta

    (09) 2340 6504 ja 050 534 5735
    anu.vilminko@evl.fi
    Vuosaaren kirkko,, Satamasaarentie 7,, 00980 Helsinki

  • Eeva Virmalainen

    lastenohjaaja, Vuosaaren seurakunta

    09 2340 6563
    eeva.virmalainen@evl.fi

  • Leila Väisänen

    johtava lapsityöntekijä, Vuosaaren seurakunta

    050 533 8497
    Faksi (09) 2340 6503
    leila.vaisanen@evl.fi

  • Suntiot

  • Juhani Herranen

    pääsuntio, Vuosaaren seurakunta

    09 2340 6515
    Faksi 2340 6501
    juhani.herranen@evl.fi
    Vuosaaren kirkkoherranvirasto, Satamasaarentie 7, 00980 Helsinki

  • Tari Herranen

    suntio, Vuosaaren seurakunta

    (09) 2340 6571
    Faksi 2340 6572
    tari.herranen@evl.fi
    Albatrossin seurakuntatila, Kahvikuja3, 2. krs, 00980 Helsinki

  • Matti Kurki

    suntio, Vuosaaren seurakunta

    matti.kurki@evl.fi

  • Hannu Mikkonen

    suntio, Vuosaaren seurakunta

    (09) 2340 6550
    hannu.mikkonen@evl.fi

  • Sari Myllykoski

    suntio, Vuosaaren seurakunta

    (09) 2340 6566
    sari.kolehmainen@evl.fi

  • Seija Ojala

    suntio, Vuosaaren seurakunta

    09 2340 6007
    seija.ojala@evl.fi
    Merirasti-kappeli, Jaluspolku 3, 00980 Helsinki

  • Sari Partonen

    suntio, Vuosaaren seurakunta

    sari.partonen@evl.fi

  • Teija Rovio

    suntio, Vuosaaren seurakunta

    (09) 2340 6571
    Faksi 2340 6572
    teija.rovio@evl.fi

  • Tuija Seppänen

    Ruokailusta vastaava suntio, Vuosaaren seurakunta

    09 2340 6533, 050 406 0039

  • Hannele Törn

    suntio, Vuosaaren seurakunta

    09 2340 6531
    hannele.torn@evl.fi

  • Sihteerit

  • Marja-Liisa Litmanen

    Taloussihteeri, Vuosaaren seurakunta

    09 2340 6514
    marja-liisa.litmanen@evl.fi
    Satamasaarentie 7, 00980 Helsinki

  • Helena Salo

    Seurakuntasihteeri, Vuosaaren seurakunta

    09 2340 6512
    helena.salo@evl.fi
    Satamasaarentie 7, 00980 Helsinki

  • Helena Tuhkanen

    Tiedotussihteeri, Vuosaaren seurakunta

    09 2340 6513
    Faksi 2340 6501
    helena.tuhkanen@evl.fi
    Satamasaarentie 7, 00980 Helsinki