Vuosaaren seurakunnan työntekijät

Vuosaaren seurakunta

  • Kirkkoherra

  • Jussi Mäkelä

    kirkkoherra, Vuosaaren seurakunta

    09 2340 6510
    jussi.makela@evl.fi

  • Papisto

  • Tiina Ahonen

    Meri-Rastilan aluepappi, lähetystyö, Vuosaaren seurakunta

    050 4671 238, 09 2340 6506
    tiina.ahonen@evl.fi

  • Marketta Antola

    vt. kappalainen, Kallahden alue, monikulttuurisuustyö, Katukappeli, Vuosaaren seurakunta

    050 4474 833, 09 2340 6519
    marketta.antola@evl.fi

  • Lauri Holma

    pappi, Vuosaaren seurakunta

    09 2340 6546, 050 414 5361
    lauri.holma@evl.fi

  • Arto Huhdanmäki

    Keski-Vuosaaren aluepappi, diakoniatyö ja Katukappeli, Vuosaaren seurakunta

    050 363 1073, 09 2340 6523
    arto.huhdanmaki@evl.fi

  • Johanna Joronen

    pappi, Vuosaaren seurakunta

    09 2340 6526
    johanna.joronen@evl.fi

  • Samuel Paananen

    pappi, rippikoulutyö, Vuosaaren seurakunta

    Vuosaaren seurakunta
    09 2340 6528, 050 309 3783
    samuel.paananen@evl.fi

  • Antti Pesonen

    pappi, Vuosaaren seurakunta

    09 2340 6533, 050 406 0039
    antti-pekka.pesonen@evl.fi

  • Hanna Piira

    pappi, virkavapaalla, Vuosaaren seurakunta

  • Tommi Vanhanen

    kappalainen, Vuosaaren seurakunta

    09 2340 6527, 050 532 7825
    tommi.vanhanen@evl.fi

  • Kanttorit

  • Eeva Jurmu

    kanttori, Vuosaaren seurakunta

    09 2340 6521, 050 438 9831
    eeva.jurmu@evl.fi

  • Hanna Virtanen

    vt. kanttori, Vuosaaren seurakunta

    09 2340 6517, 050 532 6841
    hanna.virtanen@evl.fi

  • Diakoniatyöntekijät

  • Tiina-Susanna Hirvonen

    diakoniatyöntekijä. Kallanden ja Aurinkolahden alueet, päihdetyö, Vuosaaren seurakunta

    09 2340 6545, 050 3011 206
    tiina-susanna.hirvonen@evl.fi
    Satamasaarentie 7, 00980 Helsinki

  • Kaarina Kauppila

    diakoniatyöntekijä, virkavapaalla, Vuosaaren seurakunta

  • Liisa Kiiskinen

    diakoniatyöntekijä, Pohjois-Vuosaaren alue, vanhustyö, Vuosaaren seurakunta

    09 2340 6541, 050 4994 627
    liisa.kiiskinen@evl.fi
    Satamasaarentie 7, 00980 Helsinki

  • Tuula Mäkinen

    johtava diakonianviranhaltija, Vuosaaren seurakunta

    09 2340 6547
    tuula.makinen@evl.fi

  • Pia Nordlund

    diakoniatyöntekijä, päihde- ja työllistämistyön projekti, Vuosaaren seurakunta

    09 2340 6542, 050 4994 617
    pia.nordlund@evl.fi
    Satamasaarentie 7, 00980 Helsinki

  • Heidi Viita-Virtanen

    diakoniatyöntekijä, perhe- ja diakoniatyö 31.1.2015 asti, Vuosaaren seurakunta

    Vuosaaren keskustan ja Kallahden alue
    09 2340 6544
    heidi.viita-virtanen@evl.fi

  • Nuorisotyöntekijät

  • Jukka "Juge" Drugg

    nuorisotyönohjaaja, virkavapaalla, Vuosaaren seurakunta

  • Taija Elste

    erityisnuorisotyönohjaaja, Vuosaaren seurakunta

    09 2340 6507, 050 362 4375
    taija.elste@evl.fi
    Hard Gospel Cafe, Kahvikuja 3, 1. krs

  • Heidi Hakulinen

    nuorisotyönohjaaja, Vuosaaren seurakunta

    09 2340 6536, 040 540 5246
    heidi.hakulinen@evl.fi

  • Ilkka Kanerva

    Johtava nuorisotyönohjaaja, Vuosaaren seurakunta

    09 2340 6535, 050 532 7829
    Hard Gospel Cafe, Kahvikuja 3, 1. krs

  • Jonna Peitso

    nuorisotyönohjaaja, Vuosaaren seurakunta

    050 438 6821, 09 2340 6538
    jonna.peitso@evl.fi
    Hard Gospel Cafe, Kahvikuja 3, 1. krs, www.hgc.fi

  • Heidi Ruuska

    nuorisotyönohjaaja, varhaisnuorisotyö, Vuosaaren seurakunta

    040 537 6924, 09 2340 6505
    heidi.ruuska@evl.fi
    Hard Gospel Cafe, Kahvikuja 3, 1. krs

  • Lapsityöntekijät

  • Anni Kormilainen

    lastenohjaaja, koululaisten ip-kerho, päiväkerho, Vuosaaren seurakunta

    050 534 5735
    anni.kormilainen@evl.fi

  • Nadja Lankinen

    lastenohjaaja, koululaisten ip-kerho, Vuosaaren seurakunta

    Vuosaaren seurakunta
    050 534 5735
    nadja.lankinen@evl.fi

  • Päivi Lindberg

    lastenohjaaja, päiväkerho, perhekerho, Vuosaaren seurakunta

    050 566 7519
    paivi.lindberg@evl.fi

  • Evelin Oras

    lastenohjaaja, koululaisten ip-kerho, sijaisuus 31.12.2016 asti, Vuosaaren seurakunta

    050 401 1978

  • Siina Parkkinen

    lastenohjaaja, koululaisten ip-kerho, päiväkerho, Vuosaaren seurakunta

    050 401 1978
    siina.parkkinen@evl.fi

  • Salme Vesterinen

    lastenohjaaja, päiväkerho, perhekerho, Vuosaaren seurakunta

    050 534 5801
    salme.vesterinen@evl.fi

  • Anu Vilminko

    virkavapaalla, Vuosaaren seurakunta

  • Eeva Virmalainen

    lastenohjaaja, päiväkerho, perhekerho, Vuosaaren seurakunta

    050 540 6427
    eeva.virmalainen@evl.fi

  • Angelika Vodennikova

    lastenohjaaja, päiväkerho, perhekerho, Vuosaaren seurakunta

    050 534 5801
    angelika.vodennikova@evl.fi

  • Leila Väisänen

    johtava lapsityöntekijä, Vuosaaren seurakunta

    050 533 8497
    leila.vaisanen@evl.fi

  • Suntiot

  • Juhani Herranen

    pääsuntio, Vuosaaren seurakunta

    09 2340 6515
    Faksi 2340 6501
    juhani.herranen@evl.fi
    Vuosaaren kirkkoherranvirasto, Satamasaarentie 7, 00980 Helsinki

  • Tari Herranen

    suntio, Vuosaaren seurakunta

    (09) 2340 6571
    Faksi 2340 6572
    tari.herranen@evl.fi
    Albatrossin seurakuntatila, Kahvikuja3, 2. krs, 00980 Helsinki

  • Matti Kurki

    suntio, Vuosaaren seurakunta

    matti.kurki@evl.fi

  • Hannu Mikkonen

    suntio, Vuosaaren seurakunta

    (09) 2340 6550
    hannu.mikkonen@evl.fi

  • Sari Myllykoski

    suntio, Vuosaaren seurakunta

    (09) 2340 6566
    sari.kolehmainen@evl.fi

  • Seija Ojala

    suntio, Vuosaaren seurakunta

    09 2340 6007
    seija.ojala@evl.fi
    Merirasti-kappeli, Jaluspolku 3, 00980 Helsinki

  • Sari Partonen

    suntio, Vuosaaren seurakunta

    sari.partonen@evl.fi

  • Teija Rovio

    suntio, Vuosaaren seurakunta

    (09) 2340 6571
    Faksi 2340 6572
    teija.rovio@evl.fi

  • Hannele Törn

    suntio, Vuosaaren seurakunta

    09 2340 6531
    hannele.torn@evl.fi

  • Sihteerit

  • Marja-Liisa Litmanen

    Taloussihteeri, Vuosaaren seurakunta

    Vuosaaren seurakunta
    09 2340 6514
    marja-liisa.litmanen@evl.fi
    Satamasaarentie 7, 00980 Helsinki

  • Helena Salo

    Seurakuntasihteeri, Vuosaaren seurakunta

    09 2340 6512
    helena.salo@evl.fi
    Satamasaarentie 7, 00980 Helsinki

  • Helena Tuhkanen

    Tiedotussihteeri, Vuosaaren seurakunta

    09 2340 6513
    Faksi 2340 6501
    helena.tuhkanen@evl.fi
    Satamasaarentie 7, 00980 Helsinki

  • Luottamushenkilöt

  • Ville Jalovaara

    , Vuosaaren seurakunta

    dosentti
    ville.jalovaara(at)helsinki.fi