Pakilan seurakunta

  • Kirkkoherra

  • Leo Norja

    kirkkoherra, Pakilan seurakunta

    09 2340 5510
    leo.norja@evl.fi

  • Papisto

  • Satu-Elina Ansas

    pastori, lähiesimies, Pakilan seurakunta

    09 2340 5534
    satu-elina.ansas@evl.fi

  • Jouni Pirttijärvi

    pastori, kasvatus, Pakilan seurakunta

    09 2340 5530
    jouni.pirttijarvi@evl.fi

  • Marita Toivonen

    lähetystyö , Pakilan seurakunta

    09 2340 5535
    marita.toivonen@evl.fi

  • Tiia Tuovinen

    lähiesimies, Pakilan seurakunta

    09 2340 5538
    tiia.tuovinen@evl.fi

  • Kanttorit

  • Jussi Hirvonen

    kanttori, Pakilan seurakunta

    09 2340 5537
    jussi.hirvonen@evl.fi

  • Ari Häyrinen

    kanttori, konserttivastaava, Pakilan seurakunta

    09 2340 5536
    ari.hayrinen@evl.fi

  • Jenni Paaso

    Varhaisiän musiikinopettaja, Meilahden seurakunta, Pakilan seurakunta, Töölön seurakunta, Vuosaaren seurakunta

    Muskaritoiminta
    09 2340 6341 tai 050 596 5601
    jenni.paaso@evl.fi

  • Diakoniatyöntekijät

  • Anna-Kaisa Jussila

    diakoni, Pakilan seurakunta

    09 2340 5552
    anna-kaisa.jussila@evl.fi

  • Anni Nikkanen

    nuorisodiakoni, Pakilan seurakunta

    09 2340 5563
    anni.nikkanen@evl.fi

  • Nuorisotyöntekijät

  • Lauri Koivisto

    nuorisotyönohjaaja, Pakilan seurakunta

    09 2340 5550
    lauri.koivisto@evl.fi

  • Saija Mäntynen

    nuorisotyönohjaaja, Pakilan seurakunta

    09 2340 5551
    saija.mantynen@evl.fi

  • Lapsityöntekijät

  • Tanja Berg

    johtava varhaiskasvatuksen ohjaaja, lähiesimies, Pakilan seurakunta

    09 2340 5554
    tanja.berg@evl.fi

  • Helkky Pennanen

    lastenohjaaja, Pakilan seurakunta

    09 2340 5555
    helkky.pennanen@evl.fi

  • Aino Perälä

    lastenohjaaja, Pakilan seurakunta

    09 2340 5564
    aino.perala@evl.fi

  • Moona Seppä

    lastenohjaaja, Pakilan seurakunta

    09 2340 5529
    moona.seppa@evl.fi

  • Heli Sjöberg

    lastenohjaaja, Pakilan seurakunta

    09 2340 5560
    heli.sjoberg@evl.fi

  • Suntiot

  • Terhi Mäenpää

    suntio, Pakilan seurakunta

    09 2340 5540
    terhi.maenpaa@evl.fi

  • Lilian Rajamets

    suntio, Pakilan seurakunta

    09 2340 5543
    lilian.rajamets@evl.fi

  • Sihteerit

  • Taina Haterma

    pääsuntio, taloussihteeri, Pakilan seurakunta

    09 2340 5515
    taina.haterma@evl.fi

  • Ulla Turunen

    viestintä- ja hallintosihteeri, Pakilan seurakunta

    09 2340 5513
    pakila.srk@evl.fi

  • Luottamushenkilöt

  • Susanna Airola

    kirkkovaltuuston ja seurakuntaneuvoston jäsen, Pakilan seurakunta

    susanna.airola@gmail.com

  • Pirkko Bang

    seurakuntaneuvoston jäsen, Pakilan seurakunta

    0400 312 104
    pirkko.bang@kolumbus.fi

  • Elina Heikkilä-Kopperoinen

    seurakuntaneuvoston jäsen, Pakilan seurakunta

    040 5520 110
    elina.heikkila-kopperoinen@edu.hel.fi

  • Ari Järvinen

    kirkkovaltuuston ja seurakuntaneuvoston jäsen, Pakilan seurakunta

    040 5391 392
    eit@welho.com

  • Samuel Kopperoinen

    kirkkovaltuuston jäsen, Pakilan seurakunta

    040 7365 049
    samuel.kopperoinen@elisanet.fi

  • Jaana Lahti

    seurakuntaneuvoston jäsen, Pakilan seurakunta

    040 9310 081
    Toimistoatmindflower.fi

  • Joni Mantela

    seurakuntaneuvoston jäsen, Pakilan seurakunta

    045 1573 580
    jmantsu@gmail.com

  • Ranja Nenonen

    seurakuntaneuvoston jäsen, Pakilan seurakunta

    040 533 7074
    ranja.nenonen@kolumbus.fi

  • Sylvia Nummelin

    seurakuntaneuvoston jäsen, Pakilan seurakunta

    045 6722 721
    sylvia.nummelin@hotmail.com

  • Juhani Nyyssönen

    seurakuntaneuvoston jäsen, Pakilan seurakunta

    044 5688 808
    juhani.nyyssonen@gmail.com

  • Urpo Oksanen

    seurakuntaneuvoston jäsen, Pakilan seurakunta

    0400 311 092
    uoksanen@gmail.com

  • Jessi Orpana

    kirkkovaltuuston ja seurakuntaneuvoston jäsen, Pakilan seurakunta

    jessi.orpana@helsinki.fi

  • Sara Paavolainen

    seurakuntaneuvoston jäsen, Pakilan seurakunta

    040 5362 999
    sarapaavolainen@gmail.com

  • Juhana Saarinen

    seurakuntaneuvoston jäsen, Pakilan seurakunta

  • Helena Sipilä

    seurakuntaneuvoston jäsen, Pakilan seurakunta

  • Arja Toiviainen

    seurakuntaneuvoston jäsen, Pakilan seurakunta

    050 5318 978
    toiviainenarja@gmail.com

  • Sanna Vesikansa

    seurakuntaneuvoston varapj., Pakilan seurakunta

    sanna.vesikansa@iki.fi