Työntekijöiden yhteystiedot

Kirkkoherranvirasto

Klaneettitie 6-8 A, 00420 Helsinki
Avoinna: ma-pe klo 9-14 (juhlapyhien aattona klo 9-13)
p. 09 2340 3800
kannelmaki.srk@evl.fi

Kannelmäen seurakunta

  • Kirkkoherra

  • Sakari Enrold

    kirkkoherra, Kannelmäen seurakunta

    09 2340 3810
    sakari.enrold@evl.fi
    Klaneettitie 6-8 A, 00420 HELSINKI

  • Papisto

  • Airi Heikkinen

    seurakuntapastori, Kannelmäen seurakunta

    09 2340 3838
    airi.heikkinen@evl.fi
    Klaneettitie 6-8 A, 00420 HELSINKI
    Lisätiedot: 31.8.2017 asti

  • Leena Julin

    seurakuntapastori, Kannelmäen seurakunta

    09 2340 3808
    leena.julin@evl.fi
    Klaneettitie 6-8 A, 00420 HELSINKI
    Lisätiedot: 31.7.2017 asti

  • Konsta Korhonen

    seurakuntapastori, Kannelmäen seurakunta

    09 2340 3824
    konsta.korhonen@evl.fi
    Klaneettitie 6-8 A, 00420 HELSINKI

  • Virpi Koskinen

    kappalainen, Kannelmäen seurakunta

    09 2340 3822
    virpi.koskinen@evl.fi
    Klaneettitie 6-8 A, 00420 HELSINKI

  • Lotta Petäjäniemi

    seurakuntapastori, Kannelmäen seurakunta

    09 2340 3844
    lotta.petajaniemi@evl.fi
    Klaneettitie 6-8 A, 00420 HELSINKI

  • Nina Rajamäki

    pastori, Kannelmäen seurakunta

    09 2340 3823
    nina.rajamaki@evl.fi
    Klaneettitie 6-8 A, 00420 HELSINKI

  • Kanttorit

  • Kari Härkönen

    kirkkomuusikko, Kannelmäen seurakunta

    09 2340 3839
    kari.harkonen@evl.fi
    Klaneettitie 6-8 A, 00420 HELSINKI

  • Anne Myllylä

    kanttori, Kannelmäen seurakunta

    09 2340 3831
    Faksi
    anne.myllyla@evl.fi
    Klaneettitie 6-8 A, 00420 HELSINKI

  • Sirkku Rintamäki

    kanttori, Kannelmäen seurakunta

    09 2340 3832
    sirkku.rintamaki@evl.fi
    Klaneettitie 6-8 A, 00420 HELSINKI

  • Tiia Saari

    kanttori, Kannelmäen seurakunta

    09 2340 3800
    Klaneettitie 6-8 A, 00420 HELSINKI
    Lisätiedot: 1.8.2017 alkaen

  • Diakoniatyöntekijät

  • Heidi Metsälä

    Diakoni, Kannelmäen seurakunta

    09 2340 3842
    heidi.metsala@evl.fi
    Klaneettitie 6-8 A, 00420 HELSINKI

  • Ulla-Maija Tuura

    diakoni, Kannelmäen seurakunta

    09 2340 3843
    ulla-maija.tuura@evl.fi
    Klaneettitie 6-8 A, 00420 HELSINKI
    Lisätiedot: Virkavapaalla 16.9.2013-9.9.2014

  • Jukka-Pekka Vaittinen

    diakoni, Kannelmäen seurakunta

    09 2340 3853
    jukka-pekka.vaittinen@evl.fi
    Klaneettitie 6-8 A, 00420 HELSINKI

  • Nuorisotyöntekijät

  • Kaija Aalto

    nuorisotyönohjaaja, Kannelmäen seurakunta

    09 2340 3854
    kaija.l.aalto@evl.fi
    Klaneettitie 6-8 A 00420 HELSINKI

  • Valtteri Jauhiainen

    Nuorisotyönohjaaja, Kannelmäen seurakunta

    09 2340 3852
    valtteri.jauhiainen@evl.fi
    Klaneettitie 6-8 A, 00420 HELSINKI

  • Salla Silvennoinen

    nuorisotyöntekijä, Kannelmäen seurakunta

    09 2340 3855
    salla.silvennoinen@evl.fi
    Klaneettitie 6-8 A, 00420 Helsinki

  • Lapsityöntekijät

  • Janette Lintelä

    lastenohjaaja, Kannelmäen seurakunta

    09 2340 3871
    janette.lintela@evl.fi
    Klaneettitie 6-8 A, 00420 HELSINKI

  • Sanna Lång

    lastenohjaaja, Kannelmäen seurakunta

    09 2340 3861
    sanna.lang@evl.fi
    Klaneettitie 6-8 A, 00420 HELSINKI
    Lisätiedot: virkavapaalla

  • Satu Peltonen

    lastenohjaaja, Kannelmäen seurakunta

    09 2340 3881
    Klaneettitie 6-8 A, 00420 HELSINKI

  • Marjo Visa

    lapsityönohjaaja, Kannelmäen seurakunta

    09 2340 3803
    marjo.visa@evl.fi
    Klaneettitie 6-8 A, 00420 HELSINKI

  • Suntiot

  • Jesse Enrold

    suntio, Kannelmäen seurakunta

    09 2340 3830
    jesse.enrold@evl.fi
    Klaneettitie 6-8 A, 00420 HELSINKI

  • Juha Lepistö

    pääsuntio, Kannelmäen seurakunta

    09 2340 3815
    juha.lepisto@evl.fi
    Klaneettitie 6-8 A, 00420 HELSINKI

  • Maija Lintelä

    suntio, Kannelmäen seurakunta

    09 2340 3833
    maija.lintela@evl.fi
    Klaneettitie 6-8 A, 00420 HELSINKI

  • Jyri Niskanen

    suntio, Kannelmäen seurakunta

    09 2340 3834
    jyri.niskanen@evl.fi
    Klaneettitie 6-8 A, 00420 HELSINKI

  • Christina Peura

    suntio, Kannelmäen seurakunta

    09 2340 3835
    Faksi 09 2340 3801
    christina.peura@evl.fi
    Klaneettitie 6-8 A, 00420 HELSINKI

  • Harriet Sandvik

    suntio, Kannelmäen seurakunta

    09 2340 3836
    harriet.sandvik@evl.fi
    Klaneettitie 6-8 A, 00420 HELSINKI

  • Sihteerit

  • Tuula Jokela

    seurakuntasihteeri, Kannelmäen seurakunta

    09 2340 3800
    tuula.m.jokela@evl.fi
    Klaneettitie 6-8 A, 00420 HELSINKI
    ma-pe klo 9-14
    Lisätiedot: 27.8.2917 asti

  • Tiittu Paju

    tiedottaja, Kannelmäen seurakunta

    09 2340 3813
    tiittu.paju@evl.fi
    Klaneettitie 6-8 A, 00420 HELSINKI

  • Anna-Riitta Siitonen

    seurakuntasihteeri , Kannelmäen seurakunta

    09 2340 3814
    anna-riitta.siitonen@evl.fi
    Klaneettitie 6-8 A, 00420 HELSINKI

  • Luottamushenkilöt

  • Sonja Alanko

    seurakuntaneuvoston jäsen, Kannelmäen seurakunta

  • Elisa Blomberg

    seurakuntaneuvoston jäsen, Kannelmäen seurakunta

  • Erik Bärlund

    seurakuntaneuvoston jäsen, Kannelmäen seurakunta

    050 527 7200
    lbarlun2@welho.com

  • Riitta Eisalo

    seurakuntaneuvoston jäsen, Kannelmäen seurakunta

  • Anni Järvilehto

    seurakuntaneuvoston jäsen, Kannelmäen seurakunta

  • Salla Korhonen

    seurakuntaneuvoston ja yhteisen kirkkovaltuuston jäsen, Kannelmäen seurakunta, Yhteinen kirkkovaltuusto

    040 342 4738
    saekorhonen@gmail.com

  • Lauri Koski

    seurakuntaneuvoston jäsen, Kannelmäen seurakunta

  • Aku Kähärä

    seurakuntaneuvoston jäsen, Kannelmäen seurakunta

  • Maritta Laiho

    seurakuntaneuvoston ja yhteisen kirkkovaltuuston jäsen, Kannelmäen seurakunta, Yhteinen kirkkovaltuusto

    diakonissa-sairaanhoitaja
    0400 946 319

  • Leena Saastamoinen

    seurakuntaneuvoston ja yhteisen kirkkovaltuuston jäsen, Kannelmäen seurakunta, Yhteinen kirkkovaltuusto

    040 527 6053
    leena.k.saastamoinen@gmail.com

  • Timo Sahi

    seurakuntaneuvoston ja yhteisen kirkkovaltuuston jäsen, Kannelmäen seurakunta, Yhteinen kirkkovaltuusto

    (09) 536 906
    timo.sahi@helsinki.fi

  • Kaisa Seiro

    seurakuntaneuvoston jäsen, Kannelmäen seurakunta

    045 1101 622
    kaisa.seiro@gmail.com

  • Heli Simojoki

    seurakuntaneuvoston jäsen, Kannelmäen seurakunta

    050 357 7162
    heli.simojoki@gmail.com

  • Juha Teräväinen

    seurakuntaneuvoston jäsen, Kannelmäen seurakunta