Haagan seurakunnan hallinto

Haagan seurakuntaa johtaa seurakuntaneuvosto. Päivittäistä toimintaa johtaa kirkkoherra.

Helsingin seurakuntayhtymän yhteinen kirkkovaltuusto päättää kaikkia Helsingin seurakuntia koskevista asioista, se muuan muassa hyväksyy seurakuntien toiminta- ja taloussuunnitelmat. Haagan seurakunnalla on neljä edustajaa yhteisessä kirkkovaltuustossa.

Seurakuntaneuvosto on paikallisen seurakunnan toiminnasta vastaava hallintoelin. Se muun muassa valmistelee seurakunnan toiminta- ja taloussuunnitelman, vastaa sen toteutumisesta ja valitsee seurakunnan työntekijät kirkkoherraa lukuun ottamatta.

Haagan seurakuntaneuvostossa on 14 vaaleilla valittua jäsentä. Puheenjohtajana toimii Hanna Mithiku ja sihteerinä Päivi Lipasti.

Luottamushenkilöt kirkkovaltuustossa

Hanna Mithiku
hanna.mithiku@helsinki.fi
p. 040 7241274

Antti Lanamäki
antti.lanamaki@gmail.com

Ilari Rantakari
ilari.rantakari@gmail.com
p. 040 7094245

Leea Halmetoja
leea.halmetoja2015@gmail.com

Luottamushenkilöt seurakuntaneuvostossa

Hanna Mithiku
hanna.mithiku@helsinki.fi
p. 040 7241274

Liisa Nuorteva

Samuli Suolanen
samuli.suolanen@evl.fi
p. 044 3555881

Antti Lanamäki
antti.lanamaki@gmail.com

Anita Liimatainen
liimatainen.anita@gmail.com
p. 0400 218038

Leea Halmetoja
leea.halmetoja2015@gmail.com

Ilari Rantakari
ilari.rantakari@gmail.com
p. 040 7094245

Timo Nikunen
timo.nikunen@verkkotie.fi
p. 050 3225246

Helena Värri
helena.varri@sinfoniaorkesterit.fi

Pauliina Alanko
alanko.pauliina@gmail.com

Tuula Sääksi
tuula.saaksi@elisanet.fi
p. 050 3699465

Timo Vuori
timo.tapani.vuori@gmail.com

Hanna Kuisma
hanna.m.kuisma@gmail.com

Aapo Kiilunen
aapo.kiilunen@partio.fi
p. 050 9100759

Huopalahden kirkko,
Vespertie 12 / Kauppalankuja 7

Seurakuntaneuvoston pöytäkirjat asianhallinnassa